Bursa Su Tesisatı

Kalorifer Tesisatı

Kalorifer tesisatı basitçe ısıtılan suyun ısıyı yayıcak olan tesisata veya radyatöre iletilmesidir.Kalorifer tesisatında 3 farklı tipte tesisat uygulaması yapılmaktadır.Bunlar plastik tesisat, mobil sistem tesisatı veya yerden ısıtma tesisatıdır. Bu tesisat tipleri uygulanıcak mahalin uygunluğuna ve sizin tercihinize göre değişiklik gösterebilir.

Ekiplerimiz sizleri daireniz için en uygun tesisat biçimine yönlendirecektir.

Plastik tesisatlarda sıcak su üreticisinden (kombi,kazan vb.) çıkan tesisatın şap altından(kırımlı) veya şap üstünden (kırımsız) radyatörlere sırasıyla ulaşması ile yapılmaktadır.Tesisatta ısı kaybının minimuma indirgenebilmesi için kompozit ısı yalıtımlı borular kullanılmaktadır.

Tesisatın sirkülasyonun rahat sağlanabilmesi için tesisatta dirsek kullanımına dikkat edilmektedir.Borunun çapları da sirkülasyon için önemlidir.

Mobil Sistem

Mobil sistem tesisatlarında sıcak su üreticisinden (kombi,kazan vb.) çıkan tesisatın ilk olarak kollektöre ardından her bir radyatöre ayrı borular ile gidiş dönüş tesisatı yapılmaktadır.Radyatörler, üzerlerinde bulunan vanaların haricinde kollektör panosundan kontrol edilebilmektedir.

Plastik tesisatlara göre daha verimli olmasına rağmen zeminde kırımın fazla olmasından dolayı oturulan dairelerde daha az tercih edilmektedir.

YERDEN ISITMA

Yerden ısıtma tesisatlarında mobil sistemlerdeki gibi sıcak su üreticisinden (kombi,kazan vb.) çıkan tesisat ilk olarak kollektöre ardından ısıtmanın yapılacağı her bir mahale ayrı borular ile gidiş dönüş tesisatı yapılmaktadır. Mobil sistemden farklı olarak burada radyatöre gerek duyulmamaktadır ısıtma köpük üzerinde belirli sıklıklar ile çekilen borular ile sağlanmaktadır.

Ancak uygulanbilmesi için dairede şapın tamamen kırılması gerektiğinden tadilatta veya inşaattaki daireler için daha uygundur.